Kodėl verta eiti pas geštalto terapeutą?

Geštalto terapija yra humanistinės terapijos kryptis, kurioje remiamasi prielaida, kad žmogus gimsta gebėdamas gyventi džiaugsmingą, laisvą ir laimingą gyvenimą, kurti ryšius su kitais žmonėmis, kūrybiškai prisitaikyti prie naujų situacijų. Kiekvienas žmogus turi potencialą nugalėti sunkumus, įveikti kliūtis.

Tačiau gyvenime nutinka skaudūs, traumuojantys įvykiai ir žmogus tarsi “užstringa”: nebegali susitvarkyti su sunkumais pats, nebegali judėti pirmyn. Geštalto terapijos tikslas yra geriau įsisąmoninti, kaip tie “užstrigimai” įtakoja situaciją šiuo momentu. Geštalto terapeutas per dialogą su klientu stengiasi atskleisti, kaip pats žmogus kuria neefektyvius “užstrigimus” ir siekia paversti terapinę sesiją “gyva laboratorija”, kur klientas gali kurti ir saugiai tyrinėti naujus elgesio būdus. Geštalto terapeutas naudoja aktyvius metodus, kurie padeda didinti sąmoningumą ir plėsti elgesio būdų pasirinkimą.

Geštalto terapija padeda sprendžiant iškilusius sunkumus ir asmeniniam augimui. Geštalto terapijos kūrėjas F. Perls yra pasakęs, kad geštalto terapija per daug gera, kad būtų naudojama tik sergantiems žmonėms. Geštalto terapijoje nenustatinėjamos diagnozės, bet į kiekvieną žmogų žvelgiama kaip į unikalią visumą. Geštalto terapeutas neinterpretuoja ir neduoda patarimų, bet remiasi prielaida, kad kiekvienas žmogus pats geriausiai žino, ką jam reiškia vienas ar kitas jo gyvenimo įvykis ar patyrimas, ir kaip jis nori toliau gyventi.

Jei norite pradėti geštalto terapiją, kviečiu skambinti: geštalto praktikė Giedrė 8 614 05181 arba parašyti el.laišką: stresomazinimas@gmail.com.

Geštalto praktikės vardas reiškia, kad esu besimokanti geštalto terapeutė, studijuoju ketvirtame kurse iš penkių. Esu išlaikiusi kvalifikacinį egzaminą, kuris patvirtina, kad turiu teisę užsiimti geštalto terapija.

sertifikatas

Advertisements

2 thoughts on “Kodėl verta eiti pas geštalto terapeutą?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s